DragonFly BSD

FAQ-Ukrainian

Про ці FAQ

Це переклад офіційного FAQ по операційній системі DragonFly BSD (http://www.dragonflybsd.org). Також багато корисної інформації як по DFBSD так і по корисних порадах Ви зможете побачити за адресою (https://Kolyasa.com)

Чи готова DragonFly до промислового використання?

Можна сказати, що так. Дехто вже використовує її.

Зараз DragonFly достатньо стабільна та швидка. Починаючи з версії 1.4, DragonFly використовує систему управління пакетами NetBSD Packages Collection, pkgsrc (http://www.pkgsrc.org) для управління стороннім ПЗ. pkgsrc має 5500 пакетів та підтримується декількома платформами від Linux до AIX.

Радимо Вам слідкувати за повідомленнями у форумах. Перегляньте сторінку форумів (http://www.dragonflybsd.org/main/forums.cgi), щоб дізнатися про них детальніше.

Є активне суспільство, що працює над тим, щоб все добре працювало.

Оскільки це open source проект, якщо ви знайдете помилки - повідомляйте про них, тоді скоріше хтось зверне не це увагу та виправить їх!

Що заплановано покращити у наступній версії?

Видалення мультипроцесорних блокувань (Big Giant Lock), система управління кешем, імпорт Sun ZFS (http://www.opensolaris.org/os/community/zfs/). Перегляньте повідомлення Меттью Діллона (http://leaf.dragonflybsd.org/mailarchive/kernel/2005-12/msg00040.html), щоб дізнатися про це детальніше.

Слідкуйте за подіями та новинами розвитку DragonFly за допомогою щоденника (http://www.dragonflybsd.org/status/diary.cgi) Меттью Діллона, дайждеста DragonFly BSD (http://www.shiningsilence.com/dbsdlog/), головної сторінки DragonFly Wiki, та поштових форумів та груп новин (http://www.dragonflybsd.org/main/forums.cgi) DragonFly.

Хіба є спрямована на стабільність гілка, як FreeBSD -STABLE?

Ще немає. Ми збираємося реалізувати більшість головних особливостей із нашого списку цілей до початку роздріблення на гілки. На цю мить ми не маємо достатньо ресурсів, щоб підтримувати декілька гілок.

Проте, існує "DragonFly_Preview" тег (раніше називався "DragonFly_Stable"), що може бути використаний для синхронізації початкових (source) текстів замість HEAD. Але пам'ятайте, що це всього-навсього тег, що вказує на "достатньо стабільну мить" у розробці, тобто коли buildworld / buildrelease / buildkernel - послідовність працює достатньо стабільно та не створює щось надто глючне та непридатне для користування. Пам'ятайте, що "DragonFly_Preview" є лише іншим тегом, це не є повний аналог *BSD -STABLE. Ви можете скористуватися цим конфігураційним файлом cvsup (http://www.dragonflybsd.org/main/dragonfly-preview-supfile) для отримання початкових текстів, що позначені як "DragonFly_Preview" через cvsup.

Ви можете слідкувати та користуватися також варіантами, що позначаються тегом RELEASE. Як і "DragonFly_Preview", це лише тег, але він включає до себе лише виправлення, що призначені саме для конкретного релізу. До нього не додаються нові особливості, але така система ніколи не стає менш стабільною після поновлення.

Під час завантаження системи я отримую да дисплеї всякий мусор, або я не можу зупинити таймер у початковому загрузочному меню.

Під час завантаження, DragonFly видає діагностичні повідомлення водночас на відео та на послідовний (serial) порт. Якщо ваша ЕОМ має "шумлячий" пристрій, підключений до послідовного порту, такий пристрій буде здатний зчитувати інформацію про процес завантаження. Вмикання "послідовної консолі" під час завантаження може бути вимкненоза допомогою створення файлу /boot.config із змістом: '-V'

Неофіційний додаток: така проблема виникає на деяких старих ЕОМ із підключеною до СОМ-порту мишею.

Початкове меню не може бути зупинено, але всі його пункти цілком доступні.

Як можна прискорити процес збирання системи?

Ви можете скористуватися make quickworld замість make buildworld. Це використовую інструменти, що існують на диску, та значно прискорює процес збирання. Для ядра системи існує аналогічна збіркова мета quickkernel (тобто make quickkernel).

Але make quickworld/quickkernel завершується з помилкою!

Тоді спробуйте make buildworld or buildkernel.

Що використовується для управління стороннім програмним забезпеченням? (порти, RPM, apt-get, ін.)

Починаючи з 1.4, DragonFly використовує NetBSD Packages Collection, pkgsrc (http://www.pkgsrc.org) для стороннього ПЗ. pkgsrc - система, дуже схожа на FreeBSD порти, і для неї існує значна кількість попередньо зібранного ПЗ. Існує коротка pkgsrc довідка.

У майбутньому DragonFly матиме власну систему портов, засновану на механізмах VFS, доробка яких ще не завершена. Для детальнішої інформації перегляньте опис ідеальної системи управління стороннім ПЗ (http://www.dragonflybsd.org/goals/packages.cgi).

Продовження буде